KS Energia Kozienice - rocznik 2002/2003 - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

Wyniki

Mecze sparingowe

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 144, wczoraj: 116
ogółem: 324 275

statystyki szczegółowe

Współpraca Trener - Rodzice

KS ENERGIA KOZIENICE

(grupy młodzieżowe)

 

WSPÓŁPRACA TRENER – RODZICE

 

W poprawnym rozwoju młodego człowieka, a w naszym przypadku młodego zawodnika bardzo ważnym elementem jest współpraca nauczyciela lub trenera z rodzicami. Naszym celem jest nie tylko nauka gry w piłkę nożną , ale przede wszystkim szerzenie kultury sportu i wychowanie poprzez sport.

W dobie komputerów nie lada wyzwaniem jest zainteresowanie młodego człowieka inną formą spędzania wolnego czasu. To rodzic jest tą osobą , która inicjuje cały proces wychowawczy swojej pociechy, wskazuje właściwą drogę, podpowiada. Na kolejnym etapie do działania i współpracy włącza się nauczyciel- trener. I tylko stały kontakt, wzajemne wspieranie się w działaniu oraz prawidłowe relacje na linii trener-rodzice dają szanse na prawidłowy rozwój dziecka, niosąc wymierne korzyści dla wszystkich zainteresowanych stron.

 

Poniżej przedstawiamy ramy współpracy na linii dziecko – rodzice – trener, prosimy o poważne traktowanie tych wytycznych:

 

1.Regularny udział dziecka w treningach (informowanie trenera o nieobecności dziecka). Tylko regularne treningi mogą zapewnić trwały rozwój w uprawianej dyscyplinie.

2.Do Trenera podczas treningu zawsze zwracamy się Panie Trenerze lub Trenerze (rodzice w obecności dzieci jak i same dzieci), taka forma pomaga utrzymać autorytet trenera w oczach dzieci.

3.Uwagi dotyczące pracy trenera przekazujemy bezpośrednio trenerowi bez obecności dziecka, nie rozmawiamy o tym z dzieckiem, ponieważ filozofia i koncepcja gry trenera i rodzica może się różnić.

Nie krytykuj trenerów (w szczególności w obecności zawodników). Pamiętaj, że trener jest dla zawodnika szefem, autorytetem, nauczycielem, itd. Jeżeli ciągle go krytykujesz, jak możesz spodziewać się, że Twoje dziecko będzie go szanować i słuchać?

 

4.Nie podpowiadamy w trakcie meczów i treningów dzieciom co mają robić, często trener wymaga zupełnie czego innego, niż rodzic. Dziecko jest wówczas zdezorientowane, nie wie czyje wskazówki są jedyne i słuszne.

  1. Rolą rodzica w edukacji sportowej jest POMOC dziecku poprzez zachętę, cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, pochwały, oklaski, słuchanie i wykazywanie zainteresowania.

 

  1. Nie wystarczy, że powiesz kilka słów po meczu. Rozmawiaj z dzieckiem również przed nim. Przed meczem nigdy nie mów " strzel gola " czy " musisz wygrać ". Zamiast tego powiedz np. " zagraj najlepiej, jak potrafisz i baw się przy tym dobrze ".

 

  1. Pewne zachowania rodziców na meczach czy też treningach nie są wskazane . Jeśli jesteś rodzicem, który krzyczy na swoje dziecko, bez przerwy podpowiada co ma robić, skacze przy linii bocznej, nerwowo się zachowuje , dyskutuje z sędzią, trenerem, ma jakieś zarzuty do zawodników, zastanów się, jakie efekty przynosi takie zachowanie. Wytwarza się wówczas jedynie sytuacja , która nie sprzyja sportowej atmosferze.

 

  1. Bez znaczenia jest czy Twoje dziecko gra w pierwszym składzie czy nie, najważniejsze jest aby każdy zawodnik przestrzegał zasad odnoszących się do zachowania, żywienia, nauki, punktualności i dyscypliny oraz ciężko trenował aby robić jak największe postępy.

 

 

Dziękujemy!!!

Kalendarium

11

12-2018

wtorek

12

12-2018

środa

13

12-2018

czwartek

14

12-2018

piątek

15

12-2018

sobota

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

Reklama

Losowa galeria

TURNIEJ U-10 ROCZNIK 2002 RADOM-USTRONIE
Ładowanie...

Logowanie

Zegar